Základní škola Emila Zátopka Kopřivnice logo školyZákladní škola Emila Zátopka v Kopřivnici nese ve svém názvu jména manželů Zátopkových od 29. března 1996, kdy proběhlo slavnostní jmenování za účasti manželů Dany a Emila Zátopkových. Důvodem pro zvolení tohoto názvu je nejen to, že Kopřivnice je rodištěm Emila Zátopka, ale zároveň i dlouhodobé zapojení ZŠ do sportovních soutěží a zároveň jejich dlouholetá organizace.

Každý rok si škola připomíná úspěchy manželů Zátopkových. Vždy na konci měsíce září pořádá škola štafetové závody s názvem Zátopkova pětka a Zátopkova desítka, které jsou zařazeny do společné sportovní akce měst Kopřivnice a Rožnov pod Radhoštěm – Běh rodným krajem Emila Zátopka. Tohoto mítinku se pravidelně účastní i paní Dana Zátopková společně s dalšími členy Českého klubu olympioniků. V Kopřivnici také pořádáme pravidelnou sportovní akci pro kopřivnické mateřské školy s názvem Sportujeme s Emílkem.

Mezi naše poslední velké úspěchy patří např. 3. místo v republikovém finále ve florbalu O pohár ministra školství (Sportovní liga ZŠ) ve školním roce 2014/15, účast na národním finále ve Štafetovém poháru v Čáslavi – 4. místo, v letošním školním roce jsme vybojovali 1. místo v republikovém finále v házené O pohár ministra školství (Sportovní liga ZŠ) anebo 3. místo v republikovém finále ve sportovní gymnastice.

Mgr. Jan Mužík
ředitel ZŠ
www.zsemzat.cz