Základní škola Dany a Emila Zátopkových, TřinecZákladní škola Dany a Emila Zátopkových Třinec hrdě nese ve svém názvu jméno manželů Zátopkových již od 1. 1. 2003, a to hlavně z důvodů téměř padesátileté tradice sportovních tříd a výchovy ke sportu se zaměřením především na atletiku. K tomuto jménu vedla zároveň i blízkost rodiště nejlepšího národního sportovce minulého století, Emila Zátopka a celková hrdost na naše sportovce.

Ve škole je čestná plastika manželů Zátopkových, každoročně se s paní Danou Zátopkovou setkáváme a s žáky se věnujeme historii sportu, abychom si připomínali důvod, proč nese právě naše škola toto jméno. Škola má rozšířenou výuku tělesné výchovy, a to již od 1. třídy – 3 hodiny, od 6. třídy  5 hodin. Zaměřujeme se hlavně na atletiku, kopanou, ale jsme otevření všem dalším sportům a hledáme mladé talenty.

Každoročně si naše olympioniky připomínáme celoškolní akcí Malá olympiáda Zátopkových na městském stadionu, a prosinci pořádáme akci s názvem Vánoční laťka – mezinárodní závody žactva ve skoku vysokém. Posledních minimálně 6 let se pyšníme titulem nejvšestrannější škola  okresu, v roce 2015 jsme vybojovali 2. místo v atletickém finále Poháru rozhlasu Jablonec nad Nisou, mimo toto se pravidelně umísťujeme s dobrými výsledky v soutěžích v rámci kraje a okresu.

Ing. Magda Nogová
zástupce statutárního orgánu ZŠ
www.zszatopkovych.eu